logo

Darmowe poradnie migracyjne w j. polskim, projekty

Opublikowane przez Polki w Berlinie e. V. w dniu

DARMOWE PORADNIE MIGRACYJNE I MIEJSCA WSPARCIA W J. POLSKIM

Pomagają i wspierają:
» w pokonywaniu trudności dnia codziennego,
» w wypełnianiu wniosków np. o przyjęcie do przedszkola, do szkoły,
» w załatwieniu spraw urzędowych, np. w Jobcenter, Arbeitsamt, spółdzielni mieszkaniowej,   
» w wypełnianiu wniosków na zasiłek dla dzieci (Kindergeld),
» w zakresie dokształcania i ofert edukacyjnych,
» w poszukiwaniu kursów językowych oraz dalszych możliwości kształcenia, CV (Lebenslauf), Aplikacja (Bewerbung),
» w zakresie uznawania świadectw zawodowych i akademickich,
» w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego,
» w sprawach przemocowych i rodzinnych,
» w planowaniu rodziny,
» w tematach związanych z ciążą,
» w tematach wychowawczych dla rodziców, terapia rodzinna,
» osobom, które prześladują oraz które są prześladowane,
» w problemach z chorobą, w niepełnosprawności oraz dla seniorów,
» w zakresie prawa pracy osobom zatrudnionym w branży opieki domowej,
» osobom dotkniętym bezdomnością oraz borykającymi się z trudnościami społecznymi,
» uzależnionym od hazardu,
» w zakresie narkotyków i uzależnień, np.: alkoholizm itp.:

PANKOW

AWO- Arbeiterwohlfahrt Landesverband e.V., Welcome Center Pankow,
doradztwo migracyjne dla dorosłych, spotkania po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
Fröbelstraße 17, 10405 Berlin, Haus 6, Pok. 305

Agata Esser
Tel:. (030) 902 955 928

E-Mail: agata.esser@awoberlin.de

 
 
REINIKENDORF
 
DRK LANDESVERBAND BERLINER ROTES KREUZ e.V.

Migrantensozialdienst (MSD) Poradnictwo dla imigrantów, którzy mieszkają więcej niż trzy lata w Niemczech.
Humannstr. 27 , 13403 Berlin

Marlena Szopa

Tel.: (030) 600 300 127 3
E-Mail: szopaM@drk-berlin.de

 

SCHÖNEBERG

INTERKULTURELLES FRAUENZENTRUM S.U.S.I.
Doradztwo socjalne
Bayerischer Platz 9, 10779 Berlin

Joanna Jordan
Środa 10:30-13:00
E-Mail: joanna.jordan@gmx.de

 

MITTE

KINDER UND JUGENDGESUNDHEITSDIENST MITTE
Mathilde-Jacob-Platz 1, 10551 Berlin

Bettina Gerhardt
Tel.: (030) 908 333 34
E-Mail: bettina.gerhardt@ba-mitte.berlin.de

 

TEMPELHOF- SCHÖNEBERG

AWO ARBEITERWOHLFAHRT LANDESVERBAND e.V.
Doradztwo dla osób poniżej 27. roku życia w zakresie dokształcania i ofert edukacyjnych
Willmanndamm 12, 10827 Berlin

Agnieszka Aksamit
Tel.: (030) 221 922 611
E-Mail: agnieszka.aksamit@awoberlin.de

 🔸🔸🔸

AWO FIM MIGRATIONSBERATUNG
Doradztwo migracyjne dla dorosłych powyżej 27. roku życia
Willmanndamm 12, 10827 Berlin

Elżbieta Treide
Tel.: (030) 221 922 622
E-Mail: elzbieta.treide@awoberlin.de

 🔸🔸🔸

DRK LANDESVERBAND BERLINER ROTES KREUZ e.V. 
Migrantensozialdienst (MBE) Poradnictwo dla imigrantów.
Bachestraße 11, 12161 Berlin (Besuchereingang: Bundesallee 73)

Benjamin Szymanczyk
Tel.: (030) 600 300 123 4
E-Mail: szymanczykB@drk-berlin.de 

 🔸🔸🔸

Nachbarschafts- und Selbsthilfezentrum in der UFA Fabrik e.V. 
Centrum rodzinne – doradztwo ogólne dla rodzin.
Britzerstrasse 60E, 12109 Berlin

Dorota Bielecka
Tel.: (030) 701 709 70
E-Mail: dorota.bielecka@nusz.de

 

NEUKÖLLN

DIAKONIEWERK SIMEON gGmBH
Doradztwo migracyjne dla dorosłych powyżej 27. roku życia (Migrationsberatung für Erwachsene Zuwanderer – MBE)
Morusstr. 18a, 12053 Berlin

Anetta Wanicka-Lietzow
Tel.: (030) 682 477 16
E-Mail: a.wanicka-lietzow@diakoniewerk-simeon.de

 

FRIEDRICHSHAIN-KREUZBERG

BOX 66
Doradztwo migracyjne dla dorosłych migrantów (MBE)
Sprawy urzędowe, świadczenia, wnioski, bezrobocie, kursy językowe.
Dolziger Str. 16, 10247 Berlin

Anna Bielicka
Tel.: (030) 817 005 40, (0) 176  363 036 99
E-Mail: bwb-box66@via-in-berlin.de

 

KREUZBERG

POLSKA RADA SPOŁECZNA
Poradnictwo socjalno-prawno-psychologiczne dla rodzin i młodzieży
Oranienstraße 34, 10999 Berlin
Tel.: (030) 615 171 7
E-Mail: polskarada@polskarada.de

 🔸🔸🔸

CARITAS FÜR DAS ERZBISTUM BERLIN e.V.
Migrationssozialdienst im Beratungszentrum
Mehringdamm 126, 10965 Berlin

Joanna Twarowska
Tel.: (030) 666 333 86
E-Mail: j.twarowska@caritas-berlin.de

 

TIERGARTEN

SENATSVERWALTUNG FÜR INTEGRATION, ARBEIT UND SOZIALES
Pełnomocnik Berlińskiego Senatu ds. Integracji i Migracji
Potsdamer Straße 65, 10785 Berlin

Beate Wiedemann
Tel: (030) 9017 23 178
E-Mail: Beate.Wiedemann@IntMig.berlin.de

🔸🔸🔸

 

Elżbieta Kucharska
Tel.: (030) 901 723 152
E-Mail: elzbieta.kucharska@intmig.berlin.de

 

MARZAN- HELLERSDORF

CARITAS FÜR DAS ERZBISTUM BERLIN e.V.
Migrationssozialdienst im Beratungszentrum
Allee der Kosmonauten 28 A; 12681 Berlin

Janina Kolke
Tel.: (030) 666 33 670, (0)163 85 21 023
E-Mail: j.kolke@caritas-berlin.de

 

SPANDAU

DRK Kreisverband Spandau e.V. 
Ogólne poradnictwo socjalne, m.i. wypełnianie różnych wniosków w tym również dla kobiet ciężarnych na pierwszą wyprawkę z fundacji pomocy rodzinnej.
We wtorki wydawane są ubrania dla potrzebujacych (9:00-11:00).
Galenstr.29, 13597 Berlin

Joanna Smagło-Yıldırım
Tel.: (030) 35373925
E-Mail: j.smaglo-yildirim@drk-spandau.de

🔸🔸🔸

GiZ na Spandau
Pilot-przewodnik ds. integracji (Integrationslotsin)

Agnieszka Walczak
Tel.: (030) 513 010 050, (0) 162 434 623 6
E-Mail: agnieszka.walczak@giz.berlin

 

FRANKFURT (NAD ODRĄ)

IB Berlin-Brandenburg gGmbH Region Südost Jugendmigrationsdienst
Doradztwo dla Młodzieży od 12 do 27 lat
Große Scharrnstr. 18, 15230 Frankfurt (Oder)

Julita Wagner-Krawczyk
Tel.: (03)35 2849680, (0) 160 804 999 1
E-Mail: Julita.Wagner-Krawczyk@ib.de
Internet: https://www.internationaler-bund.de/standort/20754

 

DGB-HAUS, ARBEIT UND LEBEN e.V. BERLIN
Poradnia dla osób pracujących w Niemczech. Doradztwo prawne w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego
Wejście A, pierwsze piętro, pokój 135 Lorenzweg 5, 12099 Berlin

Monika Fijarczyk
Tel.: (030) 513 0192 79
E-Mail: fijarczyk@berlin.arbeitundleben.de

🔸🔸🔸

Doradztwa w Berlinie, Brandenburgii i Szlezwiku-Holsztynie

DGB- PROJEKT „ FAIRE MOBILITÄT” c/o ver.di Bundesverwaltung
Poradnia dla osób pracujących w Niemczech. Doradztwo prawne w zakresie prawa pracy i prawa socjalnego

Agnieszka Misiuk

Paula-Thiede-Ufer 10, 10179 Berlin
Am Bahnhof Fangschleuse 4, 15537 Grünheide
Tel.: (030) 219 6537 12
E-Mail: misiuk@faire-mobilitaet.de

🔸🔸🔸

Katarzyna Witoszek

Am Bahnhof Fangschleuse 4, 15537 Grünheide
Tel.: (0)176 552 504 98
E-Mail: witoszek@faire-mobilitaet.de

🔸🔸🔸

Specjalizacja kierowcy
Michael Wahl

Paula-Thiede-Ufer 10, 10179 Berlin
Tel.: (030) 219653720
E-Mail: wahl@faire-mobilitaet.de 

🔸🔸🔸

Anna Smarzyk 

Gewerkschaftshaus Arbeit und Leben Schleswig-Holstein e.V. – Erdgeschoss
Legienstraße 22, 24103 Kiel
Tel.: +49(431) 51 951 67
E-Mail: smarzyk@faire-mobilitaet.de

🔸🔸🔸🔸🔸🔸

Doradztwa w Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii

Koordynatorka sektora przemysłu mięsnego
Anna Szot

Westenhellweg 112, V. OG, 44137 Dortmund
Tel.: +49 (151)156 530 87
E-Mail: szot@faire-mobilitaet.de

🔸